Maskiball iseendaga

Täiskuu täitsa nagu peaaegu, et üle elatud. Seekord isegi ei tapnud ära see asi. Sai vaikselt oldud ja nähtud ja tunnetatud. Suvi on ka kõigele lisaks tulnud, nii et ei ole nagu midagi vigiseda. Samuti olen tagasi Tartus, üksi kodus ja ei veedagi oma õhtut kuskil baaris. Jah, suvi on tulnud ja rahutus on hakanud vaiselt mind maha jätma. Võib-olla on asi ka eelmise öö lühiduses, aga kes seda teab.

Ma olen täna juurelnud sellise toreda teema üle nagu maskid ja kas me üldse teame, mis on nende all. Me vahetame tihti maske, päevas-hetkes või pikemalt ka elus. Mina olen kindlasti teine inimene kodus kui linnas kaabu peas. Aga on ka hetkelisi maski vahetusi. Kellelena näida, millist pilti endast etendada. Suhtumismaskid. Kaitsemaskid. Ühiskonnamaskid. No et ühiskonnas või sel hetkel seltskonnas oleks mul õigem oma arvamust sellisena väljendada jne. Need kõik maskid jäävad aga külge ka hetkedesse, kus poleks neid vaja. No mis sa selle maskiga ikka teed kui iseendaga  üksinduses istud. Aga see ongi see probleem, mis on maskide kandmise juures ehk kõige kurvem. Sa kaod ise ära. Varsti polegi enam vahet endal ja maskil ning siis jäädki etendama oma elurolli elulaval.

Praegusel hetkel eks ma isegi vaatana ja mõtlen, et kes olen see päris Mina. Tundub, et täna ma isegi nägin teda. Ta tundub päris tore inimloom olevat. Aga eks ma hoian teda, kuskil kindlaskohas, raudkindlate maskide taga, sest ta on vägagi õrn ja võib kergelt katki minna. Aga vähemalt on tore, et ta ära tundsin. Selleks on vaja aega, hetke nautimist, juhuseid ja rahu.

Jep, rahu hakkab vaikselt saabuma ehk sellega saabub ka arusaam, mis edasi…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: