Kas on kasulik olla inimene?

Nuuskan nina ja köhin vaikivas ühikas oma tolmuseid kopse välja. Pole midagi, homme on uus päev. Nagu eile oli vana päev ja täna on lihtsalt päev. Ei midagi erilist ja samas kui homme tagasi vaadata siis on ehk lootust, et oli eriline päev või siis kirumist selle üle, et miks ma miskit kasulikku selle päevaga peale ei hakanud. Nagu ka eilsega. Või üle eilsega. Või…
Kuid mis on kasulik? Mille jaoks kasulik jne… ja milleks üldse kasu. :D
Mida annan mina, kui indiviid ühiskonnale juurde? Tõsi, ma tarbin ja suhteliselt palju, eriti õlut ja rummi, samas ka reostan. Aga kas ma midagi muud ka juurde annan, peale tarbimistsükli jätkusuutlikusele kaasa aitamise. Vat selles ma nüüd küll kindel ei ole. Jah, kui hästi läheb jätkan ka sugu. Võib-olla olen mõnele maailma muutjale ka paar paremat sõna öelnud või tänaval kogemata naeratanud. Aga kas see ongi minu eksitensialismi eesmärk? Suure tõenäolsusega ei saa minust ka tulevikus miskut suurt ja igavikulist. Mõneti olen ma juba praeguseks hetkeks sutike paberitmäärinud, nii et paariks kümneks aastaks on võimalik minu nimega asjandust kuskilt raamaturiiulist leida, aga see on ka kõik.
Kas kasu on alati sotud kuulsusega? Mõneti tänapäeval ju küll. Mida rohkem kuskil pildis seda kasulikum ühiskonnale. Ma mõtlen ikka ses osas et miskit loodud mitte joobes juhtimisega viis inimest surnuks sõitnud kuulsus.
Öeldakse et elutöö on ka see, kui oled üed korralikud inimesed siia ilma kasvatanud. Aga mis kasu on korralikest lastest siin maailmas, kui ühiskond ise nii perses et hoia ja keela. Kas algul ei peaks mitte maailma parandama ja siis alles vääksuvat inimmerd siia tekitama? Palju küsimusi, millele ma mitte teps ei oska hetkel vastata. Kas ongi vaja!?

Tahad ma räägin sulle ühe loo… seekord mitte kindlusest või hullutavast kevadest, kuigi päike piilub tuppa ja pargipink kutsub õlut jooma(linn on liiga vale, et alla anda) ja kindlus on jätkuvalt auguline. Seekord tahaks rääkida ööst ja hommikust ja piiridest ja lumehangedest. Tahad ma räägin?
Kui tahad siis võta nööbist kinni ja küsi… niisama ei anta tänapäeval miskit… pole ju kasulik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: