Seks, iha ja muud paharätid

Räägin siis kohe suu puhtaks. Räägin või siis pigem kirjutan siia virtuaalsele valgele lehele musti sõnu(teie näete teistes värvides…), sellest mida te iga päev teleekraanidelt sisse ahmite või näete hambapastareklaamis ja ammugi mitte ei tohiks unustada kevadises linnas ringi liikuvaid naisi, kes müüvad end läbi selle. Ehk siis seks ja seksuaalsus ja iha. Kolm teemat, mis seotud ja mis samas ka lahus.
Seks on akt. Lihtne. Sinna kõrvale tuleb tuleb ka pikkida iha, aga mitte alati. Samuti on vaja tihti ka kirge. Wintersoni tsiteerides pidavat armastuse ja seksi vahel olema kirg. Seega oleme otsapidi juba ka selle suure ja ümmarguse teema juures nagu armastus (kas teda üldse maailmas on olemas?).
Aga et maailm päris ära lahkamiseks ei lähe tuleb asjad suti kokku traageldada ja võtta vaid paar vajalikku niiti.
Me müüme kõige lihtsamaid asju läbi seksi. Miks seks müüb? Sest sellega kaasnevad ka muud teemad ja tunded. Üksindus on meie ühiskonda sissekodeeritud. Me istume oma kastides ja otsime kedagi enda kõrvale, kui hingelist sided pole, siis kõlbab ka reedeöine vallutus kortsus linade vahel . aga korraks oli ju hea ja alkohol tuimestab meeled ja me ei näed seda valu sööstu. Odavalt ja brutaalselt lahendatud üksinduse probleem. Hommikud, tõsi, on kuidagi nukrad ja selged, aga kui aus olla siis üksinda möödunud jahiöö oleks veelgi nukram. Seega pole midagi kaotatud, võidetud vaid paar tundi mõnusat jahtimiskihinat ja sellele järgnenud enesemaandamine. Mängureeglid paigas, siis pole ju probleeme.
Samas on sellel seksi üleküllusel ka negatiivne pool, mitte eelmine oleks positiivne olnud. Nimelt, see ei pakun enam miskit. See ei ole eriline. Enam. Kõike on juba nähtud ja tehtud. Fantaasia puudub, sest juba lapsena oleme teleekraanil näinud, kuidas see vanainimeste asi ikka õigesti käib. Aga aitab ka sellest… eks iga leiab oma tee. Ja tegelikult ehk olen liiga kibestunud, et näha seda ilusat külge selles loos…
Seksuaalsus on selline tore asi, et vanasti visati ja ka tegelt tänapäevalgi kividega surnuks või pisteti hullumajja. Ma leian, et seksuaalsus on see, mille tähendus on muutunud. Vanasti oli see rohkem enda ja ühiskonna vastuolu ja mindi seda teed, mis oli norm. Tänapäeval liigutatakse piire. Et milline on sinu nähtav seksuaalsus ja milline see kes sa päriselt oled. On kadunud kindlus endas. Kummalisel kombel mingit moodi mingi osa soosib seda normist kõrvale kaldunud seksuaalsust. Tuues näite klubidest, kus tegelikult suhteliselt heterotüdrukud suudlevad omavahel, et saada meest. Seega seksuaalsusega mängimine oma kasudega on moes. Samas ei pruugikski seda seksuaalsusega siduda vaid hoopis iha tekitamisega või seksiga. Või uutsuse ihaga… Siin saab minu mõistus otsa ja juhe kah kokku, et mida kurjamit ma selle seksuaalsusega nüüd täpselt öelda tahtsin. Kindel on see, et ärge minu kappi ronige, kui teile ei meeldi see, mida te seal näete.
Iha paneb liikuma. Edasi sammuma. Ükskõik mille vastu see ka ei oleks. Iha saada just see punapea kätte või ihatakse läbi lugeda suurte sõõmudega läbi see lähekülg, peatükk, raamat. Või olla parem. Ihata kellegi hukku ja enese tõusu.
Juhestumine on toimunud. Teemad ehk ka läbimõeldud ja ei vaja kirja panemist, et mõista.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: