Seostatud jutud Juudamaa sügavikest

Täna päev oli kummaline päev või tegelikult kummaline hetkede kogum, kokkusattumuste kogum. Mingi hetk hakkas aju ise neid kokkusattumusi ka otsima. Nagu „Rentsli miljonär“… tänast päeva võib võrrelda aju endaga. Sündmused on nagu faktid, mis meie peakolus on ning kokkusattumused on seosed faktide vahel. See kord sidusime sündmused ilusasti ära nagu õige olema peakski, õige ajuna, mitte aga päris iga päevalelt. Siit saab alguse see saatuse ja ettemääratuse jutuvada. Oh jah.
Kas Juudas oli halb või hea? Kõik ju ütleks, et Juudas oli paha mees ning reetis Jumala poja. Müüs ta hõbe seeklite eest, odavalt kah veel. Kui tegelt uskuda ettemääratust ja seda, et Jumalal on meile kindel plaan ja bla-bla, siis Juudas oli hea mees. Ta oli Jumala tööriist ning aitas JUMALAL Jeesuse ära tappa ja lisaks siia ka ilusasti piinamisakti. Jeesus pidi tegelikult surema, kuida ei oleks surnud, siis poleks ta nii „kuulus“. Paljude jaoks pidi ta surema, et ta lunastaks kõik patud, kuid tegelikult näitas Jeesuse surm seda, et OMA patte on võimalik ISE lunastada. Jeesus lunastas Enda patud seal ristil ning näitas inimkonnale, et see on võimalik. Vot tak! Selline on minu mõte kristuse surmast. Kristulus ise on üks vagaduse usk ja andekspalumise usk… süütunde peal mängitakse.
Aga ühe sõnaga toob meile ikkagi Juudas meelde reeturi, kes on rohkem kodus meie kultuuripildiga. Et mõista paljusid asju, mis meie mandril toimub peab teadma minevikku ja seda, kust on tuldud. Kultuuriliselt, et mis usk ja uskumused ja kombestikud, kust meie ja meie esivanemad on tulnud. Need on seosed! Seosed mineviku ja oleviku vahel. Meie põlvkond muudab neid seoseid nagu on seda muutnud meie vanemate põlvkond jne. Kuid alge on ikka sama, vundamet.
Eestlane olla on uhke ja hää… probleemiks kerkib vaid see kihistumine. Meid on vallutatud, meid on orjastatud ja tapetud ning oleme olnud tihti valetajad ja salauskujad. Aga me oleme säilinud oma kultuuri eripäraga ja seda kõike ei tohiks minema visata, lihtsalt sellepärast, et ameerika on änksa ja cool. Ega Ameerikal nii hästi kah ei lähe, vahel magab ka Onu Tom ja siis pole kedagi , kes neid päästaks. Põhja Konn magab meil juba ja ega siis Ameeriklaste imemees kah igavesti üles jää.
Aga seosed on need, mis teevad suurelt jaolt meid meieks. Seosed faktidega meie endi peades on alati väheke erinevad.
Mina ei mõista sind ja kõik… Lepin…
Sa proovi ka leppida…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: