Vabad lauljad ehk vabaks lauljad

„Laulev revolutsioon“ 2006

Kas kultuur suudab rahvast koos hoida? Seda filmi vaadates oleks vastuseks Jah. Mis mulle eriti meeldis selle asja juures, et see film näitas, mida NSVliit meile tegi. See film annab läänes asuvatele, pehmetes sussides käivatele, inimestele aimu, mis siin raudseeesriide taga toimus. Annab äkki mõista, et NSVL ei olnud päästjad ja heategijad.

„Vaid rahvas, kes võitleb vabaduse eest, on seda vabadust väärt, isegi kui see võitlus kaotatakse.“

Aga me ei kaotanud seda võitlust, me lihtsalt olime targemad, kannatlikumad ja ühtehoidvamad kui need, kes meie vastas olid.
Ülesehitus ja pildikeel mulle meeldis, just need kopteri/lennuki võttes, meenutas seda dokumentaalfilmi Maa (või oli sellel filmil mingi muu nimi, ma ei mäleta enam tõesti. ETV pealt jooksis kunagi.)

Tagasi tulla selle kuultuuri ja rahva juurde, siis peaks mainima, et eestlaseid on metsikult vähe, aga me oleme igas asjas, mida ette võtame korralikult, head. Meist ei saa kunagi suure sõjaväega ja võimukat riiki, aga me jääme ikkagi teistele riikidele nii öelda teerajajateks. Näiteid võib mitmeid tuua, Skype on kindlasti esirinnas ja siis veel see meil korraldatud eurovisioon oma uuendusliku lavaga jne. See, et meil pole kogu aeg nii hästi läinud, ongi meid tugevamaks teinud. Samas ka piiratumaks, sest kõik mis on erinev on vaenlane.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: